Останніми тижнями спостерігається зниження захворюваності на коронавірусну інфекцію, про це свідчать статистичні дані, які щодня оприлюднює МОЗ.

ЦСМ: вул. Драгоманова, 14-А

Щодо ситуації у Хмельницькій області, то кількість зафіксованих випадків щомісячно зростає. Проте, темпи росту дещо уповільнились: якщо у серпні в порівнянні з липнем захворюваність зросла в 3,8 разів, то у вересні та жовтні - в 2,7 рази. А у листопаді рівень захворюваності у порівнянні з жовтнем збільшився в 1,35 рази. Захворюваність поширилась по усіх адміністративно-територіальних одиницях області.

Не оминула і Кам’янеччину, тому станом на 29 грудня маємо такі показники: 5325 людей – всього інфікованих за період пандемії, а 4128 - одужали.

Все частіше ми бачимо рекордну кількість одужавших, що наштовхнуло редакцію сайту "3849.com.ua" на аналіз питання постковідного синдрому.

Григоренко Оксана Анатоліївна

Спільно із головним лікарем "Центру сімейної медицини" Оксаною Григоренко, ми розібрались, на що потрібно звертати увагу після одужання та які показники в організмі відслідковувати.

Оксана Анатоліївна зазначає, що після перенесеного захворювання потрібно раз в місяць здавати загальний клінічний аналіз крові та коагулограму, щоб бачити динаміку, як людина виходить із стану хвороби. Відвідувати терапевта (сімейного лікаря) раз у два місяці, а у продовж 6 місяців контролювати свій стан та внутрішні показники.

Після перенесеного захворювання обов’язково потрібно здати аналіз крові на антитіла M та G. Чому? Тому, що людина бачить вже ситуацію у своєму організмі, якщо ще є антитіла М позитивні, але й вже виробились антитіла G, то це говорить про те, що в організмі ще є залишкові явища захворювання і людина може заразити інших. Якщо М немає, але є G, то це говорить про наявність антитіл в організмі до перенесеного вірусу. Раніше говорили, що антитіла зберігаються 2-3 місяці. Але станом на сьогодні багато досліджень, які провели французькі вчені, які стверджують, що антитіла зберігаються 8 місяців. І я дивлюсь по пацієнтах, які в березні перехворіли : антитіла невисокі, дуже легко перехворіли, десь титр 4,5 . І зараз буквально перездали, то в них є ще 3,2 одиниці. Антитіла з березня місяця і до сьогодні ще тримаються. Ця людина не повинна захворіти на ковід, - пояснює Оксана Анатоліївна.

Головний лікар ЦСМ наголошує, що люди, які перенесли коронавірусну інфекцію повинні дотримуватись карантинних обмежень, не залежно від того, чи в складній, чи в легкій формі було перенесено захворювання.

Бажано дотримуватись усіх правил карантину, так як вимагали і до захворювання, - додає Оксана Анатоліївна.

Реабілітація проводиться у декількох напрямках: харчування, фізична та психологічна активність, розрідження крові.

Тому, що ковід під час захворювання діє практично на всі системи та органи.

Харчування

Після перенесеного захворювання потрібно насичувати організм вітамінами, мінералами та вживати продукти для підтримки лужного середовища крові, яке впливає на густину крові.

В лужному середовищі не живуть бактерії, грибки, віруси паразити.

Починаючи з внутрішньоутробного періоду, людина знаходиться у лужному середовищі, pH навколоплідних вод складає 8-8,5, а кислим вважається середовище, коли показник pH становить нижче 5. Тобто, якщо людина з’їсть яблуко (фрукт), то pH відразу міняється, стає вищим 7-7,5, а якщо з’їсти шматок м’яса, то pH падає, опускається в кислу сторону, аналогічно, якщо з’їсти тістечко, цукерку, - роз’яснює Оксана Григоренко.

В раціоні у людини, яка перенесла захворювання повинна бути велика кількість продуктів, які розріджують кров.

Рекомендовано: апельсини, яблука, банани, квашена капуста, болгарський перець, ротунда. Сезонні овочі та фрукти можна використовувати як свіжі так і заморожені.

Також потрібно вживати лужні напої.

У кого нема протипоказів (проблеми шлунково-кишкового тракту, двнадцятипалої кишки, кишківника), можна вживати вранці натще серце напій соди: 1/3 чайної ложки соди заливається 50 мл теплої води, близько 80 градусів С, і доливаємо холодною. Такий напій гарно засвоюється, проникає в кров. На смак нагадує Боржомі. Такий напій утворює лужне середовище в організімі.

Працівники Центромеду пояснюють важливісьт харчування у лікуванні чи реабілітації.

З їжі починається будь-яке лікування.

Рекомендовано: пити чаї з листя малини, смородини, шовковиці, останнє вважається вітамінною бомбою.

Секрет від Оксани Анатоліївни, як правильно сушити листя.

Сушити листя треба влітку використовуючи процес ферментації. Людина нарвала в себе на присадибній ділянці листя смородини, шовковиці, малини або чого бажає, розміщує на сонці, але зверху накриває білою тканиною. Листя стає м’яким. Потім кожен листочок руками скручуємо в трубочку. Це ручний метод ферментації. Після цього це листячко обов’язково складається на якусь посудину і розміщується у темне місце де гарний протяг. І так воно сохне поки не буде сухе. І вже потім руками помільчуємо. І вже зараз дуже корисно заварювати з цього чаї. Воно дуже покращує розрідження крові.

Бажано зменшити кількість солодкого, пити чай без цукру або використовувати 1 чайну ложку меду в день.

Вживати крупи: гречана, кукурудзяна, ячмінна і особливо пшоняна - це каші, які змінюють pH крові в лужне середовище і розріджують кров.

Хорошим розріджувачем крові є часник, тому корисно вживати цибулю та часник. Але не забувати про індивідуальні протипоказання.

Часник дуже гарно розріджує кров, є методика чистки судин людського організму на основі настойки часника. Беремо 200 мл медичного спирту і вичавлюється в нього 350 г вже почищеного часнику. Настоюємо 21 день в темному місці. Весь час потрібно струшувати, після 21 дня процідити і вживати. Настоянка вживається або на молоко, або на воду, але водичка має бути тепленька. Починаємо вживати з 1 краплі три рази в день, завтра дві краплі 3 рази в день і так до 15 крапель і назад. Це проводиться раз в рік, така чистка судин. І якраз після ковідної інфекції добре це робити.

Фізична активність

Після перенесеної хвороби потрібно памятати, що дуже страждає серцево-судинна система, тому фізичні навантаження потрібно давати дозовано.

Рекомендовано: скандинавська хода, прогулянки – з кожним днем час збільшувати. І з 20-21 дня можна збільшувати їх кількість.

Лише через 3-4 місяці людина повністю може відновитись фізично та увійти у своє звичне русло.

Адміністратори "Центру сімейної медицини"

Психологічний стан (духовність)

Важливу роль у швидкій реабілітації та відновленні відіграє психологічний стан людинни, її позитивне мислення та внутрішнє налаштування.

Дуже важливе значення має те, щоб людина відчувала піклування близьких.

Рекомендовано: якщо є можливість, відвідати теплі країни, адже там багато вітаміну Д та сонця.

Якщо ні, то знаходити щастя у кожній хвилині життя. Насолоджуватись природою, сім’єю, дітьми, внуками.

Розрідження крові

Найкращим природнім методом розрідження є гірудотерапія (лікування медичними піявками). Враховуючи протипокази, ми призначаєм пацієнтам гірудотерапію, схема кожному розписується індивідуально. Піявки одноразові, в присутності пацієнта утилізуються.

Препарати

ЦСМ - "Здравниця №50"

Нагадаємо, що "Центр сімейної медицини" - є "Здравницею" №50 в Україні серед мережі здравниць "Зелена планета Наталії Земної". Спеціалісти ЦСМ активно використовують фітокомпозиції для лікування та профілактики післяковідного синдрому.

Краще не займатись самолікуванням, а звернутись на консультацію до наших спеціалістів, які індивідуально призначать лікування для покращення самопочуття та відновлення організму, - додає Оксана Анатоліївна.

Записатись на прийлм до спеціалістів ЦСМ можна за номерами телефонів: +380(96)796-36-85, +380(98)812-63-48, +380(97)782-45-70.

Більше інформації про багатопрофільну поліклініку на офіційному сайті: www.centrmed.com